Online ŽENSKÉ KRUHY v naší lokální podpůrné skupině

04.03.2021

Ženský kruh je setkávání žen v bezpečném prostředí. Je to jedna z nejléčivějších forem terapie. Ženy společně mluví, mlčí, prožívají různé emoce, sdílejí. Slyšely jste o nich?

Možná na vás působí příliš ezotericky.

Možná si představíte místnost plnou pomlouvačných kolegyň a při té představě vás poleje studený pot.
Ženský kruh ale funguje jinak.

Věřte, že tato společenství tady byla již odpradávna. Ženy společně hlídaly oheň, draly peří, vychovávaly děti. Babičky, matky i dcery si vzájemně předávaly svou moudrost, znalosti a zvyky. Společně pěstovaly ženské kvality - citlivost, hloubku, sounáležitost a pochopení.

Žena je cyklický tvor, převládá v ní ženský princip. A zvlášť v období mateřství se v nás probouzí touha po takovém kruhu. V současné době žijeme v nukleárních rodinách, takže po příchodu dítěte se často ocitáme v sociální izolaci. Díky ženskému kruhu můžeme dobít energii, sdílet svá témata a prožívat mateřství jinak.

Společně s laktační poradkyní Zuzanou Dvořákovou Večerníkovou  takové kruhy pořádáme, i když zatím jen v online formě v naší lokální podpůrné skupině Podpora v těhotenství a mateřství - Liberec, Jablonec, Turnov. S dalšími ženami si povídáme na vybraná témata související s těhotenstvím, porodem, mateřství, kojením, nošením a kontaktním rodičovstvím.