Mám „jen“ mlezivo aneb čekání na mléko

08.02.2021

"Po porodu jsem neměla mléko, miminko plakalo hlady, mléko se mi udělalo až třetí den"

"Mám jen mlezivo, mám zkusit odstříkávat, aby se mléko udělalo co nejrychleji?"

"V prsou nic nemám, neodstříkám ani kapku."

,,Museli jsme mu dát dokrm, pořád plakal, takže měl hlad,"

Mlezivo se v prsou ženy tvoří už ve druhém nebo třetím trimestru. Při porodu už je připraveno pro miminko, ať porod probíhá přirozenou cestou nebo císařským řezem. I když si toho na první pohled nevšimnete, i když prsa nejsou nalitá. Stejně tam je - dokonale připraveno pro vaše miminko.

A že nemáte mléko? Mlezivo JE mléko a vy proto nemusíte na nic čekat. Vaše miminko nepotřebuje po porodu nebo během prvních dní dokrm. Ač je množství mleziva těžko měřitelné - vašemu miminku naprosto stačí. Jeho žaludek je totiž malý jako třešeň, i pár kapek ho zasytí. Je důležité, aby mělo miminko ke kojení co nejčastější, ideálně nijak neomezovaný přístup. Mlezivo se z prsou uvolňuje díky oxytocinovým vlnám - a oxytocin se nejlépe vyplavuje při kontaktu s miminkem kůže na kůži. Není potřeba žádné umělé dodávání oxytocinu, příroda to zařídila naprosto dokonale. Stačí si dopřát ten společný čas, miminko neodkládat a jen se tulit a při tom kojit.

Miminko po porodu nepláče hlady. Chce být u vás, na vašem těle, nechce být samo. Zpracovává porod, a možná zažívá určitý diskmofort - v bříšku mělo všechno, co potřebovalo. Teď se bude postupně adaptovat na svět a pláč je způsobem jeho komunikace.

Mlezivo je TEKUTÉ ZLATO, SUPERMLÉKO! Obsahuje vše, co vaše miminko potřebuje.

  • imunitní látky
  • prospěšné bakterií pro vytvoření zdravé střevní mikroflóry
  • vitamíny
  • minerály
  • stopových prvky
  • bílkoviny
  • růstové faktory

Není to "jen" mlezivo. Je to zázračná tekutina vytvořena na míru vašemu miminku.