Reference

Tereza Tlustá

„Kristýnka je jedním slovem prostě anděl ❤️ Už od prvního setkání jsem věděla, že jsem si k porodu nemohla vybrat nikoho lepšího. Po celou dobu těhotenství a příprav na porod mi byla nesmírnou oporou. Pomohla mi si ujasnit, co je pro mě při porodu důležité, naučila mě úlevové techniky, ale hlavně vždy věděla jak mě povzbudit, uklidnit a dodat mi sílu. Díky Kristýnce jsem se ke konci těhotenství, kdy nastalo pár pro mě nečekaných "komplikací" cítila v bezpečí a těšila se na porod. Během celého porodu stála po mém boku a s neuvěřitelnou empatií vnímala mé potřeby. Vždy věděla, co v danou chvíli potřebuji, ať už to byla změna polohy, masáž zad, povzbuzení, nebo jen tichá podpora. Zároveň s respektem dbala na mé přání z porodního plánu a aktivně komunikovala s porodním personálem, aby bylo vše dodrženo. Díky Kristýnce jsem měla porod přesně tak, jak jsem si ho představovala - přirozeně a v intimní atmosféře bez jakýchkoliv nechtěných zásahů a rušivých elementů. Nedokážu si ani představit, jak bychom to zvládli bez ní. Ještě jednou Kristýnko za všechno moc děkujeme a jsme nesmírně vděční za vše, co pro nás a naši holčičku udělala! ❤️ Kristýnku můžu s čistým svědomím doporučit všem, které touží po krásném a respektujícím porodu. S ní po boku budete totiž v těch nejlepších rukou!❤️❤️❤️"

Barbora R.

„U třetího porodu, kdy již naprosto víte, jak byste ho chtěla prožít, jsem cítila potřebu mít při sobě dulu více, než třeba partnera. Dulu, ženu, která zná vaše přání, podpoří vás, podrží vás, postaví se za vás. Týnka je naprostý anděl, velmi empatická, milá žena, která vyslechne, poradí, podpoří. O ženu se zajímá, stará, ukáže cestu, ale nenutí žádný názor, postup. U porodu jsem si neuměla představit mít "cizí" ženu, ale stačilo pár setkání a Týna jako by byla přítelkyní, kterou znám dlouho. Je zrozena k tomu být součástí vašeho těhotenství a porodu, člověk se s ní cítí velmi dobře, bez ostychu. Umí podpořit, dává slova útěchy a odhodlání když je třeba, mlčí a hladí vás, když je chvíle intimní. S ní jsem se cítila silnější a připravená k cestě za vysněným porodem..

Veronika

„Být dulou není jen pomáhající profese, být dulou je dle mého poslání, které vyžaduje velkou míru empatie, důvěry, spojení s přírodou a s dotyčným párem. Naše rozhodnutí s manželem mít dulu u prvního porodu, bylo dlouhé a místy pro nás jako pro pár, náročné. Ale to, že jsme se rozhodli mít za dulu právě Kristýnu, bylo to nejlepší rozhodnutí, které jsme mohli udělat. Porod byl a je pro mě stále velmi intimní záležitostí. A v takové chvíli si přejete mít vedle sebe milujícího manžela a ženu, které důvěřujete, věříte v její schopnosti, cítíte z ní klid a harmonii, dokáže vás zbavit všelijakých strachů a pomůže od psychické a fyzické bolesti. To vše a i mnohem více nám naše dula poskytla a pomohla nám prožít tu nejsilnější emoci v životě. Mohu říci, že souhra, pochopení a schopnosti, které Kristýna má je dokonalá harmonie ženskosti, vzdělání, spousty dřiny a práce, ale především přirozenost, kterou má prostě v sobě. Navždy budeš součástí zrození naší dcery. A nikdy nepřestanu děkovat za to, co jsi pro mě a pro nás během těhotenství, porodu a v šestinedělí udělala. DĚKUJEME.“

Pavlína L.

„Služby laktační poradkyně jsem vyhledala ještě před porodem. Absolvovala jsem u Kristýny individuální předporodní laktační přípravu a mohu jen doporučit. Nejpřínosněji hodnotím to, že jsem získala spoustu informací a zdrojů v době, kdy jsem měla čas si to v klidu projít a vyhodnotit si, co mi dává smysl. A taky vědět kam se podivat v případě potřeby. Bylo i fajn vědět, že mám někoho na koho se můžu obrátit v prvních dnech po porodu. A i když jsem s kojením žádné velké problémy neměla (věřím, že i díky přípravě), tak jsme ještě ladily "detaily" jako bolestivé přisátí nebo nalití prsou. Pro nemocniční personál tohle už nebylo zásadní, ale přesto se to dalo vylepšit. Děkuji za vlídný přístup a otevřenou mysl bez dogmat.“

Petra H.

Recenze na ženský kruh

„Zuzka s Týnkou vytvořily prostor pro ženy, maminky, aby mohly sdílet témata související s mateřstvím a partnerstvím, naslouchat příběhům ostatních žen a čerpat energii. Hluboce, v bezpečném prostoru kruhu, s využitím všech smyslů. Skrze hudbu, svíčky, vůně, relaxaci, péči, oříšky, ovoce, čokoládu, v teple, v prostředí, kde chci jen tak být, sdílet, poslouchat a plynout, kde vnější svět na chvíli přestane existovat a já se ponořím do svého nitra. Místo, kde najdu odpovědi na své otázky. Odejdu obohacena o nové zážitky, poznání a s vědomím, že všechny jsme na jedné lodi. Ženský, potažmo mateřský kruh bych vřele doporučila všem ženám jako vzácný čas pro sebe, ale zároveň jako příležitost spočinout ve společenství dalších žen, kde proudí energie, jež slovy nelze popsat. Navíc v nedělním odpoledni - geniálním čase, kdy se snáze zajistí hlídání dítek.“

Dagmar S.

Děkuji moc Kristýnce za ohromně přínosnou návštěvu a konzultaci, za její empatii a srdečnost. Přišla, když jsem již byla na pokraji sil a žila v přesvědčení, že vše, co s miminkem dělám, je špatně. Její pozitivní, andělský přístup je přesně to, co každá prvorodička potřebuje - mamince dodá sebevědomí do mateřství, které je v prvních měsících tak potřeba..

Eva

„Největší poděkování a slova chvály pro paní Kristýnku. Jsem neskonale vděčná, že i přes plný program si udělala čas a věnovala mi několik rad a tipů, které nám sedly, jako kdyby nás znala. Tak empatický přístup a pochopení. Čeho si cením nejvíce a co má pro mne nejvetší kouzlo je způsob, jakým mi směřovala své rady. Já se díky nim najednou cítila sebevědomější a klidnější a ejhle.. i syn byl najednou v pohodě. Nebudu přehánět, když zajdu tak daleko a řeknu, že se nám od její online konzultace otočila doma atmosféra o 160 stupňů. Pokud si v budoucnu opět nebudu nečím jistá, vím na koho se obrátím.
Děkuju a znovu děkuju
.

Romana P.

Vůči návštěvě laktační poradkyně jsem byla skeptická, nicméně jsem byla více než mile překvapena. Byly mi poskytnuty skvělé a věcné rady ohledně kojení, nošení v nosítku či v šátku, odkazy na výzkumy a vědecké články. Především mi ale Kristýna poskytla tolik potřebnou podporu a ujištění v tom, že "to všechno" dělám správně a že je v pořádku věřit sobě a svému miminku. Po našem setkání jsem se konečně začala zase cítit sebevědoměji v tom, co dělám, a hlavně jsem konečně získala pocit, že jsem máma, a za to Kristýně děkuji na sto tisíckrát! Přála bych takovou laktační poradkyni každé mamince.

Lucie K.

„Kristýnka je přesně ten člověk, kterého jsem potrebovala. Požádala jsem o osobní konzultaci a pořád jsem z její návštěvy nadšená. Ne jen že zkontrolovala kojení, ale také mi ukázala nové polohy kojení a naučila mě, jak kojit v nositku. Dokázala mě uklidnit z mých obav a psychicky mě podpořila, svět by potřeboval více takto empatickych a srdečných lidí jako je Kristýnka. Ještě jednou moc děkuji

Jana P.

„Paní Charvátové patří velké díky. Velice nám pomohla. Během jedné návštěvy nás zbavila kloboučků na kojení, čímž se, jako zázrakem vyřešily další problémy s kojením. Naučila mě, jak uvázat šátek na nošení miminka. Předala užitečné rady a zodpověděla spoustu otázek a vše ochotně a empaticky vysvětlila. Také svým přístupem dodala pozitivní energii, která se během prvních dní po porodu velice hodí. Zatím nejlepší investice kolem miminka. PS: Parádní je, že paní Charvátová komunikuje i po návštěvě.

Adéla Š.

„Kristýnku jsem si našla po té, co mě vyděsil příběh o tom, jak v porodnici "podporují" kojení. Ještě, že tak :) Přijela ke mě ještě před porodem a vše mi krásně vysvětlila (pochopil to i partner :) ). Vše ohledně kojení i další péči o miminko. Nebylo čeho se bát. Do porodnice jsem pak jela vyzbrojená a odhodlaná nenechat si namluvit nic negativního. Kdyby se vyskytl přeci jen nějaký problém, byla připravená mi pomoci i po telefonu. Jestli uvažujete o službách laktační poradkyně, doporučuji právě Kristýnku. Je to člověk na správném místě. Je moc milá, empatická se vřelým přístupem, ráda vás naučí další věci krom kojení a odpoví na vaše otázky. Jsem moc ráda, že jsem ji mohla poznat.

Michaela H.

„Kristýnka mě v mém 9. měsíci těhotenství významně psychicky podpořila, kdy mi poskytla spoustu užitečných informací ke kojení a péči o miminko po porodu. Musím říci, že všechny mé zakoupené on-line kurzy na podobná témata "strčila do kapsy" - zejména svým osobním empatickým přístupem a obrovskou informovaností. Věnovala mi času přesně tolik, kolik jsem potřebovala a probraly jsme témata, která by mě po porodu zcela jistě zaskočila. Cítím se teď díky setkání s ní mnohem jistější, informovaná a moc se těším na porod. Naladila mě na mateřskou vlnu, což jsem v této těžké době velice potřebovala. Těším se na naše další setkání po porodu, teď už jsem si konečně jistá, že s takovouto podporou vše zvládnu. Moc děkuji za úžasnou a vřelou péči..

KK

„...nelenila jsem a přes kamarádku se dostala právě ke Kristýně Charvátové, která mi během hodiny do nemocnice zavolala. Zeptala se na náš příběh a vše vysvetlila. Vysvětlila mi polohy kojení, poslala mi obrázky, abych je mohla i vidět (doba covidová nezmožňovala přímou návštěvu v nemocnici), Vysvětlila mi, jak často přikládat miminko, že není třeba se bát, že má miminko hlad, ujistila mě, že chybějící bonding na začátku života mé lásky se dá dohnat a opět trpělivě vysvětlila jak. A hlavně mě strašně uklidnila, že nic není ztraceno a vše naopak jde naprosto v klidu dohnat. Sestry v nemocnici mi také řekly, že mám špatné bradavky, tak i tuto informaci mi Kristýnka vyvrátila. Jedním slovem záchrana. A světe div se, já se během dvou dní krásne rozkojila a mohly jsme jít domů. 

Takže prosím neváhejte a obraťte se na tuto báječnou laktační poradkyni. Ušetříte trápení sobě i maličkému... a o to přeci jde :-) "

Kristýna F.

„Kristýna je báječná empatická bytost, která mi byla velkou oporou během problému při kojení a snažila se mi pomoci nejen při osobní konzultaci, ale i několik týdnů online přes Messenger. Nakonec jsme záhadě přišly na kloub a já jsem neskonale vděčná, protože sama bych s tím bojovala asi těžko. Navíc mi pomohla i s mými křečovitými polohami při kojení, takže teď už si kojení užívám, nepotřebuji žádné pitomé polštáře a občas se i prospím I mimčo je díky tomu klidnější Na moji prosbu o konzultaci i další zprávy reagovala vždy velmi rychle. Nemám co vytknout, rozhodně doporučuji všem ženám, které se trochu nebo víc trápí s kojením. Není nad čím váhat, je tisíckrát lepší mít někoho, kdo přijde s dobrou radou a podporou. DĚKUJI

Š.H.

„...přálo mi štěstí a na doporučení jsem se dostala k paní Kristýně Charvátové, která na mě už do telefonu působila jako velice milý a empatický člověk. A nejlepší na tom bylo, že si na mě udělala čas ještě ten den. Během jedné návštěvy mi problém s přisátím malého vyřešila. Snažila jsem se kojit několik dní, ale kvůli těžkým psychickým problémům jsem se nakonec rozhodla odsávat a přikrmovat. Na paní Kristýně si velmi cením, že i přes to, jak to semnou dopadlo, mě nikdy nesoudila a vždy přispěchala s dobrou radou a velkou podporou. Díky ní jsem se necítila jako krkavčí matka, která odmítla padnout na psychické dno ve jménu kojení. Za mě můžu všem maminkám, které mají problém s kojením, návštěvu laktační poradkyně doporučit a přeji vám, aby jste při výběru měli takovou šťastnou ruku jako já.“

Aneta N.


„Musim rict, ze Kristynka mi zachranila prsa. Po propusteni z porodnice, kde mi ukazali jen polohu na "fotbalistu", jsem byla dost zoufala. Bradavky popraskany a kojeni bylo spis utrpeni.. Kristynka mi ukazala jak na spravnou techniku kojeni, tak i ruzne polohy. K tomu neskutecne mily pristup. Doporucuji vsema deseti

Barbora M.

,,Kristýna je velmi laskavá, empatická a podpoří v těžkých chvílích mateřských. Absolutně ctí vazbu matky a dítěte.

Rozhodně doporučuji. "

Radka V.

,,Na laktační poradkyni jsem dostala doporučení. Pani Charvátová mi velice pomohla s technikami kojení. Její poradenství mě okouzlilo. Vyzařuje z ní klid, harmonie, ochota pomoci. O své klientky se zajímá včetně jejich miminek. Doporučuji."